IBM: "zielone" centra danych w Polsce

Możliwość budowy ekologicznych centrów danych w Polsce to odpowiedź IBM na rosnące zapotrzebowanie na "zielone" produkty IT.

Nowy produkt IBM nosi nazwę Green Data Center. Dzięki niemu firma tak może zaplanować swoje centrum, aby wywierało ono jak najmniej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne (w kontekście emisji CO2).

 

Popyt na Data Center jest widoczny w większości regionów świata. Od 2003 roku ilość powierzchni dostępnej dla sprzętu IT w Data Center wzrosła o zaledwie 15%, podczas gdy zapotrzebowanie na tego typu powierzchnię o 120%. W zeszłym roku firma IBM zaangażowała się w projekty ponad 2 tys. klientów i wybudowała 40 "zielonych" centrów obliczeniowych na całym świecie.

 

 

Zdaniem przedstawicieli IBM proekologiczne rozwiązania, które do tej pory były dla firm problemem, teraz mogą przyczynić się do znacznego obniżenia wydatków. przez zredukowanie ilości zużywanej energii elektrycznej, a także zagospodarowania powstałych w wyniku działalności Data Center produktów uboczne, jak np. ciepło.

 

Firma IBM od kilku lat prowadzi proekologiczny projekt Big Green, którego założeniem jest wdrażanie energooszczędnych rozwiązań w produktach IT. Green Data Center jest jednym z nich.

 

Więcej na ten temat >>