TP: Sport za darmo

Nowy telewizyjny kanał sportowy Telekomunikacji Polskiej - Orange Sport Info - przeznaczony został do bezpłatnej dystrybucji. Dostępny będzie przez internet oraz w komórkowej sieci Orange.

Orange sport info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane - mówi Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu.

 

Redaktor naczelny telewizji, Janusz Basałaj, zapewnia, że Orange Sport Info będzie mieć wszystkie cechy dynamicznego medium informacyjnego z aktualnymi wiadomościami z całego świata. W najbardziej atrakcyjnych dla widzów porach nadajemy wiadomości ze świata sportu 2 razy na godzinę - mówi Basałaj - to aż 24 minuty informacji na godzinę - dodaje.

 

Wspomniane serwisy informacyjne będą głównym elementem ramówki Orange Sport Info, ale w programie znaleźć mają się także magazyny, wywiady i komentarze - zarówno autorskie, jak i materiały producentów zewnętrznych. Orange sport info ma być w części programowo powiązany ze starszym, płatnym kanałem sportowym TP - Orange sport.

 

Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange Sport Info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu, która poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu. Podobnie jak w przypadku Orange Sport, wybrane pozycje programowe Orange Sport Info będzie można śledzić w internecie oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego w sieci Orange.

 

Więcej na ten temat >>