Sony HDR-TG5V: nowa kamera HD z GPS

Sony zapowiedział wprowadzenie na rynek kamery HD (model HDR-TG5V), która jest wyposażona w odbiornik GPS i potrafi zaznaczyć miejsce, w którym zostało zrobione zdjęcie lub film.

Sony podał, że informacje o geograficznej lokalizacji będzie można dodać do plików nagrywalnych. Na 2.7-calowym ekranie LCD będzie też można przeglądać mapy oraz znajdować na nich otagowane przez GPS lokacje - podaje serwis PC World.

110 minut w HD

Kamera Sony HDR-TG5V nagrywa w wysokiej rozdzielczości Full HD (1920x1080) oraz pozwala robić 4-megapikselowe zdjęcia. Kamera została wyposażona w 16 GB wewnętrznej pamięci, co wystarczy na 110 minut filmu w najwyższej jakości. Dla tych użytkowników, którym taka ilość miejsca nie wystarczy, został wbudowany slot na karty Memory Stick Pro Duo.

Inne funkcje Sony HDR-TG5V

Kamera zawiera takie funkcje jak rozpoznawanie twarzy, wbudowany flesz, 10-krotny zoom optyczny, nagrywanie dźwięku stereo, wbudowany mikrofon, tryb nagrywania w zwolnionym ruchu, stabilizacja obrazu. Model ten zawiera porty HDMI i USB 2.0 oraz wielokrotnie ładowaną baterię.

Kamera Sony HDR-TG5V będzie dostępna w maju. Będzie można ją kupić w cenie tysiąca dolarów.

Sony HD Handycam TG7VE - mała i lekka kamera Full HD

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl