Lulandia kontroluje czas dziecka przy komputerze

Od niedawna najmłodsi mogą się pobawić i uczyć w interaktywnym Królestwie Lulandii razem z konduktorem Lulkiem i królewną Rózią. Jednak podczas beztroskiego klikania może zdarzyć się, że zbyt długą zabawę naszej pociechy przerwie bajkowy zegar.

Domowyprzedszkolak.pl Lulandia ma być interaktywnym światem baśni online, w którym przedszkolaki będą poznawałyby litery, liczby, kolory, a także pierwsze słowa w języku angielskim.

 

Co istotne, twórcy wprowadzili w serwisie złotą zasadę, że nad czasem spędzanym przed komputerem powinno się panować. W egzekwowaniu jej służy zegar Bimbam, który strzeże bram Lulandii na stronie głównej i na nim rodzice mogą ustawić czas zabawy dziecka.

 

- Okazało się, że przedszkolaki, które z natury czują się bezpiecznie w uporządkowanym świecie wartości i zasad, bardzo zegar polubiły i traktują go z wielką powagą - przekonują twórcy serwisu Domowyprzeszkolak.pl , gdzie mieści się Lulandia.

 

Witryna pełni rolę edukacyjną i artystyczną, można tu obejrzeć zmieniające się pory roku z muzyką Vivaldiego czy uczyć się rysować od Kredki i Ołówka, bawić się w bardzo różnorodne tematycznie zabawy. Rodzice i dzieci znajdą tu również wiele kolorowanek, labiryntów, wierszyków i bajek do wydruku.

 

Redakcja Lulandii obiecuje, że część adresowana do najmłodszych użytkowników, będzie całkowicie pozbawiona reklam. Wkrótce także dorośli znajdą tu więcej informacji dla siebie - prezentacje nowości wydawniczych i edukacyjnych zabawek dla przedszkolaków, a także butik Lulka i Rózi.

 

Lulandię stworzyła firma ABCMedia zajmująca się produkcją multimediów edukacyjnych dla dzieci.

 

Więcej na ten temat >>