Drzewa za kartridże

Już w ten weekend możesz wziąć udział w akcji ,,Drzewa za kartridże". Ekologiczne przesyłki z pustymi kartridżami sprawią, że w polskich lasach przybędzie drzew - zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia.

Koperta akcji ,,Drzewa za kartridże Z inicjatywy firmy Eco Service , Klubu Gaja oraz Lasów Państwowych klienci odwiedzający w weekendy sklepy sieci Media Markt, Saturn i Electro World otrzymają specjalne koperty zwrotne na puste kartridże drukarek atramentowych. Każdy, kto do otrzymanej koperty włoży pusty pojemnik i wyśle pocztą, wesprze tym samym zakup sadzonek drzew. Z kolei puste tonery drukarek laserowych, zamiast do kopert, będzie można wrzucić do specjalnych koszy ustawionych w sklepach.

Koperta akcji ,,Drzewa za kartridże Organizatorzy akcji przekonują, że korzyść będzie podwójna. Przybędzie drzew, a kartridże zostaną poddane recyklingowi.

- Ta akcja pokazuje, że pomoc środowisku naturalnemu jest prosta i można to zrobić bez specjalnego wysiłku np. przy okazji zakupów. Wystarczy tylko chcieć - zachęca Marcin Adamski, prezes Eco Service.

Finał akcji, podczas którego odbywa się wielkie sadzenie drzew, ma miejsce każdej jesieni. Wówczas "widać", jak zebrane kartridże zamieniają się na drzewa. Do tej pory dzięki zbiórce kartridży w polskich posadzono już kilka tysięcy drzew.

Więcej na ten temat >>