Nie tylko Microsoft decyduje o aktualizacji Windows Mobile

Użytkownicy Windows Mobile chcą mieć możliwość darmowej aktualizacji swojego systemu do wersji 6.5. Problem jednak w tym, że o możliwości tej nie może zadecydować sam Microsoft.

Jakiś czas temu Aaron Woodman, zajmujący się Windows Mobile w Microsofcie, zaprosił wszystkich użytkowników tego systemu do wyrażania swoich opinii i zadawania pytań na Facebooku . Wśród postów znalazły się opinie, że Microsoft powinien udostępnić wszystkim obecnym użytkownikom Windows Mobile darmową wersję 6.5 tego systemu. Jak wynika z dotychczasowych doniesień, tylko niektóre telefony będą mogły z aktualizacji skorzystać.

Microsoft twierdzi, że sprawa jest bardziej skomplikowana, bo o możliwości upgrade'u decyduje nie tylko sam producent programu, ale też producenci telefonów i operatorzy sieci komórkowych.

"To, czy aktualizacja jest możliwa zależy od kompatybilności sprzętu z OS-em, od tego czy jest on na licencji OEM i od decyzji samego operatora", pisał Woodman na serwisie.

Użytkowników ta odpowiedź jednak nie satysfakcjonuje. Argumentują oni, że Apple swoim klientom udostępnia aktualizacje za darmo. Ponadto oprócz Windows Mobile istnieją inne systemy, które również będą kompatybilne, ale jednocześnie będą miały darmowe aktualizacje.

Czytaj informacje o najnowszych technologiach