Bluetooth 3.0 gotowy do startu

Specyfikacja Bluetooth 3.0 jest już gotowa, by wejść na rynek. Nowa specyfikacja pozwoli na szybszy transfer większych plików.

Nowa specyfikacja Bluetooth 3.0 pojawi się już 21 kwietnia. Lista producentów, którzy zastosują nową specyfikację nie została na razie ujawniona, ale powinna ukazać się wraz z oficjalną zapowiedzią w tym miesiącu - podaje serwis Ars Technica.

Bluetooth 3.0 zdecydowanie zwiększy szybkość transferu plików dzięki zastosowaniu technologii 802.11. Poprzednia specyfikacja wystarczała do przesyłania mniejszych plików, ale w miarę ewolucji urządzeń mobilnych w centra multimedialne, powiększenie szybkości przesyłania z pewnością staje się koniecznością przy transferowaniu filmów i muzyki. Spodziewamy się, że Bluetooth 3.0 ma osiągać nawet 480 Mbit/s (tyle samo wynosi maksymalna przepustowość kablowego USB 2.0).

Po oficjalnym ogłoszeniu nowej specyfikacji Bluetooth przez SIG (Bluetooth Special Interest Group) szybko powinny się pojawić urządzenia z wbudowanym Bluetooth 3.0.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl