TP współpracuje przy tym projekcie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
- Jesteśmy gotowi na ustalonych wspólnie zasadach, wyposażyć biblioteki w niezbędne urządzenia zapewniające dostęp do Internetu stacjonarnego lub w technologii CDMA oraz zapewnić wszystkim bibliotekom biorącym udział w programie bezpłatny dostęp do szerokopasmowego Internetu - deklaruje Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej.
Do końca bieżącego roku zasięg CDMA ma objąć 98 proc. powierzchni kraju. Dzięki temu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów można zapewnić dostęp do Internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach.
Z wstępnych analiz wynika, że około 30 proc. bibliotek w Polsce nie ma dostępu do Internetu. Są to z reguły placówki położone z dala od ośrodków miejskich. TP niedługo podejmie rozmowy w celu ustalenia listy bibliotek, które zostaną objęte programem.
TP zapłaci rekordową karę za blokowanie dostępu do internetu?
Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl