2010 - tak będzie się nazywał najnowszy MS Office

Microsoft ujawnił nazwę swojego najnowszego pakietu biurowego. Trafi on do sklepów zaraz po Windows 7 jako MS Office 2010.

Gigant z Redmond zrezygnował z używania nazwy kodowej Office 14 na rzecz cyfry 2010. Taką sensacyjną informacje podał blogger Zack Whittacker , który napisał maila do Microsoftu. Whittacker zapytał pod jaka nazwą nowy Office trafi do sklepów. W odpowiedzi od jednego z anonimowych pracowników koncernu dostał screena z najnowszej edycji Office'a, który przedstawia moduł uruchamiania najnowszego Worda. Na przesłanym obrazku widniało logo z nazwą "Microsoft Word 2010".

Wersja beta najnowszego pakietu biurowego MS Office pojawi się po premierze Windows 7, czyli jesienią. Z kolei pełna wersja Office'a 2010 ma według przecieków trafić do sklepów już w marcu przyszłego roku. Jedną z długich tradycji koncernu z Redmond jest nadawanie swoim produktom nazw oznaczonych rokiem premiery. Może to oznaczać, że plotki odnośnie pojawienia się najnowszego MS Office'a mają w sobie spore ziarno prawdy.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl