IE 8 nie zainstaluje się automatycznie

W trzecim tygodniu kwietnia Internet Explorer 8 zostanie włączony do mechanizmu aktualizacji automatycznych. Ale nawet wtedy, aby zainstalować program, trzeba będzie wybrać odpowiednią opcję. Ci zaś, których IE8 nie interesuje, mają kilka możliwości, aby upgrade'u uniknąć.

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił w systemie aktualizacji automatycznych pełną wersję IE 8 dla tych, którzy mieli zainstalowaną wersję beta RC przeglądarki. Pozostali użytkownicy dostaną dostęp do upgrade'u w trzecim tygodniu kwietnia. Ci, którzy korzystają z IE 6 lub IE 7 na platformie Windows XP lub Windows Vista, Windows Server 2003 i Windows Server 2008 dostaną informację o tym, że najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu jest już dostępna. Program jednak nie zainstaluje się na komputerze automatycznie. W tym celu trzeba będzie wybrać odpowiednią opcję (na ekranie powitalnym będą widoczne trzy opcje: Zapytaj później, Instaluj teraz i Nie instaluj).

Automatycznej aktualizacji można jednak uniknąć. Pierwszym sposobem jest wyłączenie opcji aktualizacji automatycznych (Start/Ustawienia/Panel sterowania/Aktualizacje automatyczne/Wyłącz aktualizacje automatyczne). W takim wypadku program będzie można pobrać ze strony producenta i ze sciągnij.pl (pobierz Internet Explorer 8 )

Ponadto, aby nie wyłączać mechanizmu, ale zablokować aktualizację samej przeglądarki można skorzystać z programu IE8 Blocker Toolkit 1.0 . Dzięki niemu najnowsza wersja przeglądarki zostanie wpisana na listę aktualizacji opcjonalnych, a nie dodatek o wysokim priorytecie.

Czytaj: informacje o najnowszych technologiach