Barco Nio 3MP - monitor LCD przeznaczony dla szpitali

Barco Nio 3MP to kolorowy monitor diagnostyczny z panelem LCD o wysokiej jasności. Monitor jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku.

Jasność (400 cd/m2), kontrast (400:1) i szerokie kąty widzenia (170°) decydują o wysokiej jakości prezentowanych na monitorze wyników badań.

- Nio to seria monitorów medycznych firmy Barco, która oferuje niezawodny system obrazowania, przy zachowaniu niskich kosztów inwestycji. Monitory z tej serii przeznaczone są nie tylko dla poszukujących standardowych systemów wizualizacji radiologów, ale także lekarzy innych specjalizacji, którzy korzystają na co dzień ze zdjęć medycznych - powiedział Adam Koźbiał, menadżer ds. medycyny cyfrowej w Veracomp.

Monitor dla szpitali

Monitory Barco z serii Nio 3MP stosowane są w wielu aplikacjach i systemach obrazowania medycznego, m.in. 3D PACS, 3D echo, ultrasonograf, CAD czy w pozytonowej emisyjnej tomografii komputerowej. Monitory gwarantują niezbędny w diagnozowaniu, wysoki stopień zaufania do cyfrowego obrazu, dzięki zgodności ze standardem prezentowania zdjęć medycznych DICOM oraz załączonemu oprogramowaniu MediCal QAWeb. W płatnej wersji serwerowej, program na bieżąco monitoruje pracę wszystkich urządzeń wyświetlających wchodzących w skład szpitalnego systemu PACS (archiwizacji i transmisji obrazów medycznych), raportuje i automatycznie koryguje ich ustawienia. Za sprawą aplikacji każdy z monitorów może być zarządzany przez jedną osobę z poziomu przeglądarki.

Gwarancja i cena

Gwarancja na Barco MDRC-1119 wynosi 60 miesięcy, a sugerowana cena to 33.906 zł netto.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl