Internet w UPC - szybszy i tańszy

Nowy cennik w UPC. Dostęp do internetu będzie szybszy (nawet do 30 Mb/s), a niektóre usługi - tańsze. Niestety, tylko dla nowych klientów oraz dla tych, którym właśnie kończy się umowa na czas określony.

Dwa razy szybszy jest Internet Student - maksymalna prędkość pobierania danych to teraz 1 Mb/s. Internet Sprint osiąga nawet 5 Mb/s, a Internet Turbo - 15 Mb/s. Największe wrażenie robi jednak nowa oferta na Internet Ultra. Zamiast łącza o szerokości 20 Mb/s, dostajemy połączenie 30-megabitowe. Jednocześnie, UPC obniżyło (do 120 zł) miesięczną opłatę za najszybszą opcję dostępu do internetu. Szczegóły oferty w tabelce:

Poza opcją Internet Sprint, szybkość wysyłania danych pozostała bez zmian w porównaniu z poprzednią ofertą (Sprint przyspieszył o 128 Kb/s).

UPC obniżyło jednocześnie opłaty za dodatkowe usługi - UPC SmartGuard (pakiet oprogramowania zawierający m.in. antywirusa, firewall i filtr antyspamowy) i UPC WiFi (dzierżawa modemu z wbudowanym routerem WiFi). Ta pierwsza kosztuje teraz od 10 (licencja na jeden komputer) do 15 zł (do trzech komputerów) miesięcznie. Ta druga - 15 zł (wcześniej 19 zł).

Niestety, zarówno z obniżek cen jak i ze zmian parametrów łącz skorzystają jedynie klienci podpisujący z UPC nowe umowy na czas określony. Ci, którzy są już związani z operatorem, przejdą na nowe warunki dopiero po zakończeniu okresu dotychczasowego zobowiązania. Chyba, że zdecydują się na droższy wariant usługi.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl