Nowy Zune HD: HDMI i multitouch

Nowy odtwarzacz MP3 Microsoftu - Zune HD - zapowiada się na bardzo bogato wyposażoną wersję: złącze HDMI, dotykowy ekran multitouch czy bezprzewodowa synchronizacja. Wszystko to po to, aby móc konkurować z iPodem Touch.

Wyciekły informacje o wyposażeniu nowej wersji multimedialnego odtwarzacza Microsoftu. Nowy Zune HD ma posiadać ekran multitouch (pojemnościowy, czyli taki jak w iPhonie) wykonany w technologii OLED, o proporcji 16:9. Z boku umieszczone będzie wyjście telewizyjne, najprawdopodniej HDMI. Zune HD dostępny będzie w dwóch odmianach: 16GB oraz 32GB i ma umożliwiać bezprzewodową synchronizację z komputerem. Być może Zune HD pozwoli grać w gry 3D z Xbox-a, jeśli wyposażony będzie w chipset Nvidia Tegra.

Zune HD zawierał będzie przeglądarkę WWW wykorzystującą ekran multitouch. Nie wiadomo na razie jaka ma to być przeglądarka. Czyżby jakaś wersja Internet Explorera? Wielu ekspertów chciałoby aby to nie był IE taki jakiego znamy z Windows Mobile, ale zapewne szanse na to są małe.

Zune HD zadebiutuje na jesieni tego roku, najprawdopodobniej we wrześniu.

Plotki krążące w technologicznej blogosferze, mówią o możliwej premierze telefonu opartego na Zune. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że telefony z Windows Mobile 6.5 (którego premiera ma nastąpić w podobnym czasie) przejmą część funkcji nowego Zune'a niż, że powstanie nowa słuchawka bazująca na Zune HD.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl