Samsung C3050 - bardzo tani slider

Prosty, tani telefon z wysuwaną klawiaturą - taki jest Samsung C3050. To komórka dla tych, którzy nie potrzebują multimedialnych bajerów i nie lubią za nie płacić.

Samsung z wysuwaną klawiaturą - to nic niezwykłego. Slider jest chyba ulubioną konstrukcją Koreańczyków. Dzięki schowaniu guzików pod wyświetlaczem, ten drugi może mieć całkiem spore rozmiary, nawet jeśli sama komórka jest raczej niewielka. Dokładnie tak, jak ważący 86 g Samsung C3050.

W C3050 bez problemu zmieściłby się ekran znacznie większy niż 2-calowy. Największą wadą wyświetlacza niedrogiego Samsunga jest jednak nie jego przekątna, ale rozdzielczość - jedynie 128 x 160. Pozostałe parametry również nie szokują. Aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA i transmisja danych EDGE - standard sprzed kilku lat.

Fotografia i internet to najsłabsze strony niedrogiego Samsunga. Znacznie lepiej jest z muzyką. C3050 został co prawda wyposażony tylko w 22MB pamięci, w przeciwieństwie jednak do wielu, innych tanich komórek ma też slot kart microSD. A gdy znudzi się nam słuchanie empetrójek, możemy skorzystać z wbudowanego radia z RDS.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl