Papierowe gazety zmienią się w e-booki?

Papierowe gazety z czasem staną się e-gazetami. Podobnie jak w przypadku książek prasa coraz skłoni się w stronę wydań elektronicznych- prorokuje BBC.

Do tej pory e-wydania były zarezerwowane tylko dla moli książkowych, ponieważ czytelnicy prasy wybierali zazwyczaj papierowe wydania gazet. Według BBC Prasa pójdzie tą samą drogą, a wydania e-gazet będą równie popularne jak e-booki. Jedną z oznak zmian jest model elektronicznej subskrypcji Ave!. dzieło francuskiego wydawcy komiksów pozwala na subskrypcję najnowszych odcinków obrazkowych historyjek.

- Elektroniczne wydania gazet będą miały znacznie więcej do zaoferowania niż wersje papierowe - przekonują Marie Lichtle z 4D Concept i Laurent Picard z Bookeen.

Czytelnicy e-gazet nie będą mieli tak ograniczonych możliwości jak odbiorcy papierowej prasy. Przeglądając elektroniczną prasę będziemy mieli do dyspozycji materiały audio i wideo, a rozmiar czcionki dostosujemy do swoich potrzeb. - Możesz użyć bardzo małego rozmiaru czcionki lub bardzo dużego. Dla osób niedowidzących jest bardzo użyteczne. Właściwie jest to jedyny sposób, w jaki mogą wygodnie czytać - wyjaśnia Picard .

Głównym problemem rozwoju e-gazet jest wysoka cena prenumeraty i czytników. Gadżety takie jak Amazon Kindle czy Sony Portable Reader System mimo coraz większej popularności są nadal drogie. Jedyną alternatywą dla czytelników elektronicznej prasy są smartfony.

 

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl