Telewizja N: Problemy z aktualizacją oprogramowania dekoderów

Kilka dni temu telewizja N udostępniła swoim abonentom nowe oprogramowanie dekoderów. Teraz okazuje się, że nowe oprogramowanie nie u wszystkich działa właściwie.

16 kwietnia 2009 roku nastąpiło uaktualnienie oprogramowania dekoderów telewizji N , które wprowadziło m.in. funkcję e-rachunków. Niestety wielu abonentów zaraz po aktualizacji zaczęło mieć problemy z dekoderem.

- Większość modeli telewizorów Samsunga, LG oraz część Sharpów nie może "dogadać" się z nboxami. nBox wyświetla jedynie komunikat o błędzie w szyfrowaniu HDCP i jedyne wyjście to wyłączenie i ponowne włączenie dekodera. Czasami to pomaga, a czasami nie - poinformował jeden z czytelników serwisu Media2.

Podobne opinie na temat aktualizacji dekodera pojawiły się też na forach internetowych. Nic nie daje też zresetowanie dekodera. Na ekranach telewizorów ciągle wyskakuje błąd HDCP i obraz znika.

Tylko 200 osób ma problemy?

W przesłanym do naszej redakcji wyjaśnieniu, Michał Orgelbrand z ITI Neovision wyjaśnił, że opisywany problem dotyczy jedynie nielicznej grupy klientów (około 200 osób z ponad 500 tys. abonentów N-ki) "posiadających określone i rzadkie na naszym rynku" modele telewizorów określonych producentów.

- Problem został już zidentyfikowany i obecnie trwają intensywne prace nad jego usunięciem - dodał przedstawiciel telewizji N.

Telewizja N: rachunki na ekranie twojego telewizora

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl