Lexmark wspiera Dzień Ziemi

Dzień Ziemi jest wydarzeniem, które od 2003 roku wspierane jest przez firmę Lexmark. To dobra okazja do zwiększania świadomości użytkowników w zakresie odpowiedzialnego drukowania.

Badania przeprowadzone przez IPSOS, na zlecenie firmy Lexmark wykazały, że w Europie tylko jedna na pięć stron ląduje w koszu bez uprzedniego przeczytania. Analizy cyklu "życia papieru" przeprowadzone przez firmę Lexmark (Lexmark Life-Cycle Analysis) - wykazały, że większość emitowanych przez urządzenia drukujące gazów cieplarnianych jest wywołana nadmiernym zużyciem papieru, w stosunku do około 10 proc., które wynika z poboru energii. Podobna relacja ma miejsce w przypadku eksploatacji atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych, które przy nieoszczędnym drukowaniu powodują emisję gazów na poziomie 55-88 proc., a w przypadku laserowych urządzeń drukujących - 80 proc.

Dzień Ziemi jest okazją dla firmy Lexmark do przedstawienia kilku wskazówek dotyczących ekologicznego drukowania.

Porady firmy Lexmark

1. Drukuj jedynie najbardziej potrzebne dokumenty

2. Drukuj dwustronnie kiedy tylko jest to możliwe

3. Używaj wysokowydajnych wkładów w miejsce standardowych

4. Używaj trybu szkicu w celu oszczędzania tuszu lub tonerów

5. Zawsze wyłączaj urządzenia drukujące, kiedy nie są używane lub kiedy opuszczasz dom lub biuro

6. Zwracaj uwagę na emisje gazów cieplarnianych, emitowanych przez urządzenia drukujące, używając programów takich jak Lexmark eco-simulator

- Firma Lexmark zachęca użytkowników do przyjmowania proekologicznej postawy podczas drukowania. Pomogła tym samym w zredukowaniu globalnego zużycie papieru, zmniejszając odciążenie środowiska - powiedziała Béatrice Marneffe, dyrektor Departamentu Spraw Rządowych i Ekologii, EMEA, Lexmark.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl