Red2blu - program wymiany HD DVD na Blu-ray od Warner Bros

Warner Bros uruchomił nową promocję, która pozwala posiadaczom filmów w formacie HD DVD wymienić je na te same tytuły filmowe zapisane na płytach Blu-ray. Promocja nazywa się Red2blu.

Program wymiany Red2blu pozwala użytkownikom zamienić 25 tytułów HD DVD wydanych przez Warner Bros na ten sam tytuł wydany na Blu-ray . Opłata za wymianę każdego filmu w ramach promocji Red2blu to 4.95 dolara. Do tego trzeba doliczyć 6.95 dolara za przesyłkę - podaje serwis Electronista.

Warner Bros oferuje Red2blu tylko w USA

Warner Bros nie wymaga nawet odesłania posiadanych płyt HD DVD. Zeby skorzystać z programu Red2blu wystarczy jedynie wysłać posiadaną oryginalną okładkę z filmu. Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie filmy na HD DVD są objęte programem wymiany Red2blu na Blu-ray. Niestety, ale promocja Red2blu, odnosi się jedynie do mieszkańców USA i tylko oni będą mogli wymienić filmy HD DVD na Blu-ray.

Warner Bros: upadek HD DVD i zwycięstwo Blu-ray

To właśnie studio filmowe Warner Bros najbardziej przyczyniło się do zwycięstwa formatu Blu-ray i upadku formatu HD DVD, przez zarzucenie wspierania tego formatu na początku 2008 roku. Warner Bros był jedną z niewielu firm, które wydawały filmy zarówno w HD DVD jak i w Blu-ray, co pozwala obecnie na wprowadzenie programu wymiany filmów Red2blu. Inne studia filmowe, które związały się z HD DVD nie wznowiły do tej pory wszystkich tytułów filmowych na Blu-ray , które wcześniej wydały na HD DVD.

Funai M1-B110 - test taniego odtwarzacza Blu-ray

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl