KVM z dotykowym LCD oraz USB

Przełącznik KVM Dual Rail z dotykowym 17-calowym ekranem LCD wprowadza firma Aten. Mowa o modelu KL3116T.

Urządzenie należy do serii Altusen. Opisywany model (KL3116T) to zintegrowana konsola LCD i przełącznik KVM podłączane za pomocą interfejsu USB lub PS/2. Przełącznik KL3116T do pracy nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.

 

Przełącznik KVM Aten KL3116TPrzełącznik posiada oddzielnie wysuwany ekran LCD i klawiaturę z wbudowanym touchpadem. Klawiatura, kiedy nie jest w użyciu, może być wsunięta, a stan serwerów może być monitorowany przy wysuniętym ekranie, nawet przy zamkniętych drzwiach szafy rackowej.

 

Do urządzenia można podłączyć łańcuchowo do 31 dodatkowych przełączników, co pozwala na kontrolowanie maksymalnie 512 serwerów za pomocą jednej klawiatury, ekranu dotykowego lub myszki.

 

Nad panelem LCD został umieszczony port USB służący do podłączenia zewnętrznego urządzenia, np. napędu optycznego, pendrive'a czy drukarki. Port USB może być także wykorzystywany do instalowania programów lub tworzenia kopii zapasowych dla komputerów podłączonych przez KL3116T. Urządzenie zajmuje przestrzeń 1U w szafie rackowej.

 

Przełącznik KL3116T ma być dostępny na polskim rynku od maja br. Sugerowana cena KL3116T z 17-calowym ekranem to 3 499 USD/ 2 649 EUR netto.

 

 

Więcej na ten temat >>