Windows 7 z wirtualnym Windowsem XP

Gigant z Redmond znalazł receptę na problem migracji z Windowsa XP na Windows 7. Microsoft wyda aplikację, która pozwoli na wirualizacje XP na siódemce

Na blogu zespołu Windows pojawił się screen z nowej aplikacji , która rozwiąże problem migracji firm z Windows XP na najnowszy system microsoftu. W systemie Windows 7 pojawi się funkcja o nazwie "Windows XP mode", która umożliwi uruchomienie XP na zainstalowanej siódemce. "Windows XP mode" będzie wyglądał i działał jak zwykły program. Po uruchomieniu wyświetli się okno z Windowsem XP, które będzie można zminimalizować lub zamknąć i szybko przejść na siódemkę.

Nowa funkcja będzie się opierać na narzędziu Virtual PC, które pozwala na uruchomienie kilku wirtualnych komputerów na jednej rzeczywistej maszynie. W Windows 7 funkcja ta będzie nosić nazwę "Virtual Windows XP". Jednakże będzie dostępna tylko dla biznesowych wersji systemu takich jak edycja Professional.

Możliwość wirtualizacji XP rozwiąże istotny problem nad jakim głowili się specjaliści z microsoftu. Obawiano się, że popularny w firmach system XP nie będzie kompatybilny z najnowszym windowsem. Wiązałoby się to z kosztowną migracją, na którą wiele firm nie mogłoby sobie pozwolić.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl