Sharp, Sony i Panasonic zakazują podróży do Meksyku ze względu na świńską grypę

Kilka największych japońskich koncernów elektronicznych, w tym Sharp, Sony i Panasonic, wstrzymało podróże biznesowe do Meksyku po wybuchu zabójczej epidemii świńskiej grypy w tym kraju.

Panasonic i Sharp wstrzymały podróże biznesowe do Meksyku. Również Sony zaczął prosić pracowników, by unikali podróżowania do tego kraju - podaje serwis PC World.

Sharp, Sony i Panasonic boją się grypy

Wiele wielkich koncernów elektronicznych wykorzystuje Meksyk jako bazę produkcyjną dla północnoamerykańskiego rynku, korzystając z mniejszych kosztów pracy w tym kraju. Zarówno Sharp jak i Sony maja fabryki produkujące telewizory LCD, a Panasonic wykorzystuje ten kraj zarówno jako bazę dla telewizorów, jak i innych elektronicznych produktów konsumenckich.

Świńska grypa atakuje

Wybuch epidemii świńskiej grypy pociągnął za sobą przynajmniej 62 ofiary śmiertelne w Meksyku - tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia. WHO w sobotę ogłosiła, ze epidemia stanowi "publiczne zagrożenie zdrowotne na skalę międzynarodową".

W ostatni weekend, meksykańskie władze wezwały obywateli do unikania zatłoczonych miejsc, by zatrzymać rozprzestrzenianie się grypy. Potwierdzono pojawienie się przypadków zakażeń świńską grypą w innych krajach. Kraje azjatyckie zaczęły już sprawdzać na lotniskach pasażerów, którzy wracają z Meksyku.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl