AVG otwiera centrum badawcze M-TRAP

Firma AVG otworzyła międzynarodowe centrum badawcze w czeskim Brnie. Centrum AVG Malware TRAP (M-TRAP - Malware Trending, Reporting, Analysis, Prevalence) zbiera i analizuje informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego rozprzestrzeniania się w Internecie.

Naukowcy z Centrum M-TRAP badają złośliwe oprogramowanie w warunkach kwarantanny, pozyskując dane za pośrednictwem ponad 80 milionów użytkowników oprogramowania AVG na całym świecie. Obserwują zachowania i prędkości, co pozwala im stworzyć lekarstwo przeciwko złośliwemu oprogramowaniu.

Co będzie robić Centrum M-TRAP?

M-TRAP będzie wyszukiwało wzajemne połączenia w celu wykrywania złośliwego oprogramowania i zapobiegania jego rozprzestrzenianiu.

- Obserwujemy wzrost ataków złośliwego oprogramowania na sieci społecznościowe, dlatego wyniki naszych badań będziemy wykorzystywać do rozwijania nowych technologii skutecznej walki przeciwko tego rodzaju zagrożeniom komputerowym - powiedział Karel Obluk, szef AVG, inicjator projektu M-TRAP.

Centrum M-TRAP współpracuje z Politechniką Brnie

Centrum AVG Malware TRAP, którego zespół składa się z pięciu profesjonalistów IT, współpracuje z Wydziałem Technologii Informatycznych Politechniki w Brnie. Dzięki temu partnerstwu studenci zyskują możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego.

- W przeszłości wspieraliśmy już wiele projektów badawczych Politechniki w Brnie. Otwarcie naszego Centrum Badawczego da studentom szansę wzięcia udziału w jego aktywności badawczej - powiedział Karel Obluk.

To już 3 ośrodek AVG

Centrum w Brnie jest jednym z trzech ośrodków badawczych AVG zajmujących się odkrywaniem złośliwych kodów.

AVG LinkScanner sprawdza linki przed kliknięciem

Ściągnij Link Scanner

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl