Nowa seria telewizorów BRAVIA

Firma Sony planuje wprowadzić do oferty nową serię telewizorów BRAVIA Z5500. Zastosowano w niej pionierską technologię Sony Motionflow 200Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu.

Technologia Motionflow 200Hz wykorzystuje zaawansowane algorytmy do tworzenia z każdej klatki źródłowego obrazu trzech dodatkowych klatek. W efekcie częstotliwość odświeżania obrazu wzrasta z 50 do 200 klatek na sekundę. Dalszą poprawę jakości zapewnia system osłabiania rozmycia obrazu, który "oczyszcza" źródłowy obraz przed wygenerowaniem z niego nowych klatek. Dzięki temu obraz staje się jeszcze ostrzejszy.

Seria BRAVIA Z5500 jest oparta na koncepcji wzorniczej "draw the LINE". Konstruktorzy nowej serii poszli w stronę maksymalnej redukcji ramki telewizora i nadania jej minimalistycznego wyglądu.

W serii BRAVIA Z5500 zastosowano najnowszą wersję opracowanej przez Sony technologii optymalizacji obrazu: BRAVIA Engine 3. Jej działanie polega na zaawansowanej analizie i optymalizacji sygnału wideo ze źródeł HD i SD przez uwydatnianie szczegółów obrazu, wzmacnianie kontrastu i

Telewizory z serii Z5500 dostępne są w trzech odmianach różniących się wielkością ekranu (40", 46" i 52"). Wszystkie mają certyfikat DLNA, co oznacza możliwość ich łączenia przez port Ethernet z innymi domowymi urządzeniami z DLNA, takimi jak komputer VAIO czy serwer muzyczny Giga Juke, nawet jeśli znajdują się one w innych pomieszczeniach. Bez konieczności prowadzenia przewodów po pokoju.

Z5500

Wielkość ekranu (w calach) 40, 46, 52

Rozdzielczość panelu 1920 x 1080

Motionflow z osłabianiem rozmycia obrazu 200Hz

BRAVIA ENGINE BE 3

Podświetlenie WCG-CCFL

Live Colour Creation Tak

24p True Cinema Tak

Wbudowany tuner telewizji cyfrowej MPEG4 AVC-HD1, DVB-T, DVB C2

Zgodność z CI+3 TAK2

DLNA (muzyka / zdjęcia / filmy) Tak

AppliCast Tak

Wejścia HDMI 4

BRAVIA Sync Tak

Odtwarzacz nośników USB Tak

Tryb ramki na zdjęcia Tak

SCART 2

Wejście komputerowe HD15 1

Technologia S-Force Front Surround Tak

XMB(Xross Media Bar) Tak

Ustawienia ECO Tak

Przełącznik trybu energooszczędnego Tak

Obrotowa podstawa Tak

.Seria Bravia będzie dostępne od lipca. Jednakże cena poszczególnych modeli jest jeszcze nie znana.

Czytaj więcej na ten temat