Seriale Disneya w Hulu.com

Walt Disney Company zamierza wykupić 30% udzałów w Hulu.com poszerzając tym samym ofertę popularnego w USA serwisu wideo o takie produkcje jak "Grey's Anatomy" czy "Lost".

Warunki dołączenia Disneya do Hulu.com były negocjowane już od kilku miesięcy, teraz jednak udało im się dojść do porozumienia z NBC Universal i News Corporation.

 

Jak narazie nie są znane finansowe szczegóły umowy, ale według wstępnych ustaleń Disney ma otrzymać 30% udziałów w serwisie oraz trzy stanowiska w 12-osobowej radzie nadzorczej, czyli tyle samo co News Corporation i NBS Universal.

Warto przypomnieć że Hulu to jeden z najpopularniejszych serwisów wideo na świecie. W zeszłym miesiącu liczba obejrzanych filmów wyniosła 380 milionów i jest to wzrost o 14,3 procenta w stosunku do Lutego tego roku.

Wejście Disneya do strefy Hulu a co za tym idzie należącego do niego ABC spowodowało że już 3 z 4 największych sieciowych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych publikują swoje treści w serwisie. Negocjacje z CBS, ostatnią z wielkiej czwórki wciąż trwają. Jason Kilar jeden z dyrektorów podkreśla że bardzo chciałbym aby i CBS dołączyło do Hulu, przedstawiciele pozostałych trzech stacji twierdzą jednak że może być to dosyć trudne z powodu warunków ekonomicznych.

 

Niestety serwis Hulu.com wciąż nie jest legalnie dla internautów w naszym kraju.

Więcej na ten temat