UPC Polska wprowadzi internet o szybkości 120 Mb/s i przejmie sieć Aster?

UPC Polska zapowiada wprowadzenie usługi internetu o prędkości nawet 120 Mb/s. Co więcej, firma UPC szykuje się tez do przejęcia sieci Aster.

W połowie kwietnia 2009 roku firma UPC wprowadziła do swojej oferty internet o prędkości do 30 Mb/s. W tej chwili jest to jedyna oferta na rynku dla klienta indywidualnego z tak szybkim internetem - podaje serwis Media2.

UPC Polska chce dostarczać najszybszy internet

Teraz okazuje się, ze firma UPC Polska nie zamierza na tym poprzestać. UPC chce również w następnych latach oferować najszybszy internet w Polsce. Teraz okazuje się, że niedługo może pojawić się oferta dostępu do sieci o czterokrotnie większej szybkości niż obecna.

- UPC Polska ma w planach oferowanie Internetu o prędkości sięgającej nawet 120 Mb/s - powiedział Simon Boyd, prezes telewizji kablowej UPC Polska.

UPC planuje inwestycje

Boyd podkreślił, że Liberty Global, do której należy UPC Polska jest zainteresowana akwizycjami w Europie.

- UPC Polska, poprzez swojego właściciela Liberty Global, chce aktywnie uczestniczyć w akwizycjach na polskim rynku - powiedział Boyd.

UPC przejmie sieć Aster?

Prezes UPC Polska wyznał również, że sieć Aster może być doskonałą inwestycją.

- Zakup sieci Aster byłby doskonałą inwestycją przede wszystkim dla klientów z Warszawy, Krakowa i Zielonej Góry. Ci, którzy obecnie nie znajdują się w zasięgu sieci UPC, zyskaliby dostęp do naszych konkurencyjnych cenowo i jakościowo zaawansowanych usług. Dodatkowo, zakup sieci takiej wielkości jak Aster niewątpliwie zwiększyłby naszą pozycję wobec Telekomunikacji Polskiej - powiedział Boyd.

Na koniec 2008 roku sieć kablowa Aster miała ok. 8,5 proc. rynku, zaś do UPC należało ok. 23,3 proc. rynku - informuje serwis Wirtualne Media.

Internet w UPC - szybszy i tańszy

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl