Euprofiler podpowie ci, na kogo głosować w wyborach do PE

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wielu z nas jeszcze nie wie na kogo będzie głosować. W serwisie Euprofiler możemy dowiedzieć się na kogo powinniśmy oddać swój głos. By określić swoje polityczne preferencje wystarczy odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań zamieszczonych na stronie.

30 pytań w Euprofiler

Żeby poznać swoją polityczną tożsamość trzeba przejść test udostępniony na witrynie Euprofiler . Pierwsza i najważniejsza część testu to 30 pytań związanych z Unią Europejską. Pytania obejmują następujące tematy: "Społeczeństwo, religia i kultura", "Opieka społeczna, rodzina, zdrowie", "Migracje i imigracje", "Polityka finansowa i podatkowa", "Gospodarka i zatrudnienia", "Środowisko naturalne, transport, energia", "Prawo i porządek publiczny", "Polityka zagraniczna UE", "Integracja europejska".

Euprofiler - określ swoje priorytety

Ale to nie koniec, bo jest jeszcze druga część. Musisz w niej określić, w jakim stopniu są dla ciebie istotne kolejne tematy.

Określ poziom sympatii do partii w Euprofiler

Jest jeszcze trzecia, ostatnia już część testu, w której należy odpowiedzieć na następujące pytanie: Jak prawdopodobne jest to, że kiedykolwiek zagłosujesz na następujące partie? W skali od jednego do dziesięciu można określić swoje sympatie dotyczące następujących partii: LPR, PdP, PiS, PO, Samoobrona, Prawica RP, SLD-UP, UPR, PSL - podaje internetowy serwis TVN24.

I wiesz na kogo głosować...

Po zakończeniu testu dostajemy wyniki. Na wykresie pojawią się partie startujące w wyborach, które mają program najbardziej zbliżony do naszych poglądów. Podawany jest również wynik procentowy zbieżności poglądów użytkownika oraz poszczególnych partii.

Serwis znacząco ułatwia podjęcie decyzji na którą partię zagłosować. Warto spróbować i poznać bliżej swoje preferencje przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Europejski przewodnik i propozycje wzmocnienia e-rynku

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl