Wikimania 2010 odbędzie się w Gdańsku

Wikimania to doroczne spotkanie użytkowników, administratorów, programistów i wszystkich innych osób związanych z różnymi projektami wiki organizowana przez Fundację Wikimedia. W dniach 9-11 lipca 2010 Wikimania odbędzie się w Gdańsku.

Przy wyborze lokalizacji Wikimanii w 2010 brane były pod uwagę trzy lokalizacje. W ścisłym finale były już tylko Gdańsk i Amsterdam. Jury wybierające miejsce konferencji było pod wrażeniem zorganizowania ekipy reprezentującej Polskę i Gdańsk, przestronnością miejsca gdzie ma zostać zorganizowane spotkanie, niskimi kosztami zakwaterowania uczestników, możliwościami ciekawych wycieczek oraz potencjale promocji działań Fundacji we Europie Wschodniej.

Pierwsza Wikimania miała miejsce w 2005 roku we Frankfurcie. Następne edycje miały miejsce za każdym razem na innym kontynencie: Cambridge w stanie Massachusetts w USA w 2006 roku, w stolicy Tajwanu Tajpej rok później, następnie w Aleksandrii w Egipcie. W tym roku Wikimania odbędzie się w Buenos Aires w Argentyna w dniach 26-28 sierpnia.

Śledź temat na bieżąco na technologie.gazeta.pl