Murdoch: rychły koniec darmowych newsów

Prawicowo-konserwatywny wydawca Rupert Murdoch chce wprowadzić płatny dostęp do internetowych wydań swoich gazet. Założyciel i prezes zarządu imperium medialnego News Corporation podczas jednej z konferencji potwierdził, że koncern poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem opłat za korzystanie z wydań online takich brytyjskich tytułów jak "Times", "The Sunday Times", "The Sun" i "News of the World Online".

- Odpowiednie kroki zostaną podjęte w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy - zapowiedział Murdoch, dodając, że "czasy Internetu w obecnej postaci dobiegają końca".

Według doniesień "Guardiana" brytyjskie wydawnictwa Murdocha zmagają się ze spadkiem wpływów reklamowych, które są już niższe o 21 procent. Ponadto z wypowiedzi magnata medialnego wynika, że "The Sunday Times" ledwo z biedą wyjdzie na plus. Do wprowadzenia opłat na treści online zachęciły go zapewne "rosnące wyniki" sprzedaży internetowego abonamentu dziennika "The Wall Street Journal". Ponadto jak dowiemy się z gazety "The Washington Post" i doniesień amerykańskiego serwisu opiniotwórczego Daily Beast , celem Murdocha jest system płatności na bazie sprzętu przypominającego czytnik Kindle firmy Amazon.

Google News Timeline - nowy sposób wyszukiwania wiadomości

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl