Niedługo za zakupy w sieci zapłacisz telefonem komórkowym

Niedługo za zakupy w internecie będziemy mogli płacić telefonem komórkowym. Już w maju rusza program pilotażowy mobilnych płatności.

Płatności telefonem komórkowym w sklepach internetowych są coraz bliższe wprowadzenia w życie. Już w maju ruszają testy płatności mobilnych, dzięki którym płacenie w internecie stanie się proste i wygodne.

Mobilne płatności - ruszają testy

Program pilotażowy startuje 18 maja. Testowane będą komórki Orange, Play, Plus i Era, należące do 300 klientów 8 banków (Millennium, mBank, BZ WBK, ING Bank Śląski, Citi Handlowy, Inteligo, Lukas Bank i Invest Bank). Nad przebiegiem transakcji mobilnych, które w internecie obsłuży eCard, będzie czuwał MasterCard, a rozliczy je EasyPay - podaje Puls Biznesu.

Najpierw Japonia, teraz Polska

Płatności mobilne do tej pory stały się powszechne w Japonii. Biorąc pod uwagę obecne zaangażowanie w projekt tak wielu firm w Polsce, płatności mobilne mają szansę zyskać dużą popularność w naszym kraju. Jeżeli testy zakończą się pomyślnie, już za niecały rok będziemy mogli płacić komórką w sklepach internetowych.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl