MSI Wind U100 Plus - nowa wersja popularnego netbooka

Firma MSI wprowadza kolejne modele z popularnych netbooków Wind. Najnowszy netbook MSI Wind U100 Plus jest oferowany w trzech standardowych kolorach (białym, czarnym i czerwonym) oraz w dwóch nowych (szampańskim różu i metalicznie niebieskim).

Podświetlenie LED w MSI Wind U100 Plus

W netbooku MSI Wind U100 Plus zastosowano panoramiczny 10-calowy wyświetlacz LCD. Matryca z rozdzielczością 1024x600 pikseli pozwala wygodnie przeglądać strony internetowe. Ponadto w MSI Wind U100 Plus jest wbudowany ekran podświetlany za pomocą technologii LED, która charakteryzuje się mniejszym zużyciem energii, przedłużając tym samym czas działania na baterii. Podświetlenie LED zapewnia też większe nasycenie kolorów i jasność, co w efekcie przekłada się na wyższą jakość obrazu.

MSI Wind U100 Plus cechuje się dużą mobilnością

Wymiary netbooka MSI Wind U100 Plus to jedynie 26 na 18 cm. Jeśli dodać do tego bardzo małą wagę urządzenia (z baterią nie przekracza 1 kg), to okazuje się, że MSI Wind U100 Plus idealnie nadaje się do korzystania podczas podróży.

Klawiatura z dużymi klawiszami

Klawiatura modelu Wind U100 Plus charakteryzuje się zwiększoną do 17,5 mm odległością między klawiszami, dzięki czemu korzystanie z klawiatury przy pisaniu dłuższych tekstów jest wygodne.

Większy dysk twardy w MSI Wind U100 Plus

Firma MSI wyposażyła netbook Wind U100 Plus w standardowy dysk 2.5 cala o pojemności 160 GB.

Nowy procesor Intel Atom N280

Procesor Intel Atom posiada aż 47 milionów tranzystorów, zachowując przy tym niewielki rozmiar (25 mm). Jest to najmniejszy i zużywający minimalną ilość energii procesor Intela (zużycie nie przekracza 2,5W). Posiada on wystarczającą moc do używania aplikacji biurowych i multimedialnych w tym samym czasie, obsługując jednocześnie bezprzewodowe połączenie z Internetem i urządzeniami zewnętrznymi.

Bateria na 6 godzin w MSI Wind U100 Plus

Długi czas pracy na baterii (nawet do 6 godzin), sprawia, że z netbooka Wind U100 Plus można swobodnie poza domem.

MSI prezentuje nowe laptopy: X320, X340 i netbooka Wind U123

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl