Plazma - 4 mity na temat telewizorów plazmowych

O telewizorach plazmowych krąży wiele mitów i negatywnych opinii, które często nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym. Oto 4 mity o plazmach, które rozmijają się z prawdą.

Plazma pobiera dużo więcej prądu niż LCD?

Nieprawda. Ze względu na dynamiczny sposób poboru prądu przez plazmę (zależny od wyświetlanych treści) uśredniona wartość jego konsumpcji jest zbliżona do konsumpcji prądu przez telewizor LCD tej samej wielkości.

Plazma wydziela wykorzystane do jej budowy gazy?

Nieprawda. Konstrukcja telewizora plazmowego zapobiega wydostawaniu się z niego jakichkolwiek substancji.

Plazma się wypala?

Nieprawda. W starych telewizorach plazmowych wypalanie obrazu faktycznie stanowiło problem. Natomiast nowe telewizory plazmowe wyposażone są w specjalny system, skutecznie zapobiegający wypalaniu się ekranu (metoda powolnego przesuwania obrazu o jeden piksel) przy regularnym oglądaniu telewizji. Jednak pomimo tych najnowszych rozwiązań, nie należy zostawiać na wiele godzin włączonego jednego statycznego obrazu na ekranie. Gdy tak sie stanie, może się zdarzyć, że na ekranie odbiją się elementy wyświetlanego przez długi czas jednostajnego obrazu (np. pozostawiony w nocy włączony telewizor z obrazem kontrolnym).

Plazma jest o wiele droższa niż LCD?

Nieprawda. Ceny telewizorów plazmowych porównywalne są do telewizorów LCD tej samej wielkości.

Technologia NeoPDP - na czym polega przełom w produkcji plazm?

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl