Nasza Klasa - twórca fałszywej strony zatrzymany

W sieci pojawiła się niedawno fałszywa strona portalu Nasza Klasa, która pozwalała pozyskiwać prywatne dane użytkowników. Umożliwiało to oszustowi modyfikację profili w autentycznym serwisie Nasza Klasa. Policja zatrzymała już podejrzanego. To 18-latek z województwa dolnośląskiego.

Policjanci zatrzymali nastolatka, który jest podejrzany o założenie fałszywej strony internetowej serwisu Nasza Klasa. 18-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, na terenie powiatu złotoryjskiego - podaje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Fałszywa strona Nasza Klasa

Sprawca utworzył fałszywą stronę oraz szereg powiązanych z nią odnośników. Na tę stronę kierował swoje ofiary także poprzez linki rozsyłane w komunikatorach internetowych. Użytkownicy nieświadomie wprowadzali loginy i hasła do własnych profili na fałszywej stronie. W ten sposób sprawca otrzymywał dostęp do danych osobowych zawartych w profilach, które mógł modyfikować.

Włamania na konta użytkowników Nasza Klasa

Policjanci ustalili, że podejrzany działał w ten sposób od około miesiąca. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą podejrzewają, że w tym czasie na fałszywą stronę mogło wejść nawet kilkadziesiąt osób.

Podejrzanemu grozi 8 lat

Za kradzież prywatnych danych, 18-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Nasza Klasa: kolejny nastolatek kradł dane użytkowników

Czytaj więcej o Nasza Klasa

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl