W czerwcu nastąpi koniec wsparcia dla pakietu Office 2000

Microsoft informuje, że 14 czerwca popularny pakiet biurowy Office 2000 przestanie być wspierany. Koncern zapowiedział też likwidacje strony Office Update.

Od 14 czerwca Microsoft nie będzie już udostępniał aktualizacji i poprawek dla popularnego pakietu Office 2000. Oznacza to brak napraw niebezpiecznych luk w oprogramowaniu należącym do pakietu. Tylko w tym roku gigant z Redmond opublikował aż 15 poprawek, z czego 12 naprawiało błędy określane jako krytyczne. Ostatnią interwencją wobec pakietu Office 2000 było udostępnienie poprawki dla programu PowerPoint 2000.

Przy okazji Microsoft ujawnił informacje o likwidacji witryny Office Update na początku sierpnia. Jej zadania przejmie odświeżona strona Microsoft Update, na której znajdą się aktualizacje dla wszystkich produktów koncernu. Ponadto Microsoft zakończy wsparcie dla Office Inventory Tool, które umożliwia m.in. zdalną kontrolę aktualności oprogramowania pakietów Office 2000, Office XP i Office 2003. Według władz giganta z Redmond aplikacja może być z powodzeniem zastąpiona przez Windows Server Update Services.

Office 2000 zadebiutował w czerwcu 1999 r. Mimo swojej leciwości był nadal popularny wśród użytkowników oprogramowania Microsoftu. Tegoroczny koniec wsparcia to efekt tradycji jaka panuje w Microsofcie. Zgodnie z nią koncern kończy wsparcie dla oprogramowania gdy minie 10 lat od jego premiery.

Śledź ten temat na bieżąco