Watykan dostrzega potęgę Facebooka

Z okazji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu strona papieża Benedykta XVI wzbogaciła o nowe właściwości. Dzięki nim Kościół zamierza zbliżyć się do młodzieży.

Przypadający na jutro Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu stał się okazją do rozbudowy strony www.pope2you.net .Tegoroczny 43 Dzień Środków Społecznego Przekazu odbywa się pod hasłem promowania ewangelii za pomocą nowych technologii. Od dzisiaj strona Benedykta XVI wzbogaciła się o aplikacje o nazwie "Spotkaj się z papieżem na Facebooku", która pozwala wiernym na przeglądanie papieskich przemówień oraz wieści z Watykanu. 200 mln użytkowników Facebooka może przeglądać najnowsze wiadomości i zdjęcia z Watykanu za pośrednictwem swojego profilu. Aplikacja jest dostępna w językach: włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i holenderskim.

Od stycznia Watykan rozpoczął swoją przygodę z internetem. Wtedy to papież Benedykt XVI powiedział, że Kościół powinien zajmować więcej przestrzeni w sieci. - Kościół, który nie komunikuje się z wiernymi, nie jest Kościołem - mówi Paul Tighe, sekretarz Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. - Coraz więcej młodych ludzi nie sięga już do tradycyjnych środków przekazu. Dlatego Kościół musi się dostosować do nowej kultury medialnej - dodaje Tighe. W styczniu ruszył także watykański kanał wideo w należącym do Google serwisie YouTube. Watykan w internecie publikował papieskie przemówienia.

Ponadto na papieskiej stronie dostępne są jeszcze aplikacje, które pozwalają na przeglądanie papieskich newsów na iPhone'ie. W papieskiej witrynie znajduje się również link do watykańskiej Wikipedii.

Śledź ten temat na bieżąco