GaduSonda - jak popularny jest Dzień Matki?

Serwis GaduSonda przeprowadził ankietę dotyczącą stosunku internautów do święta, jakim jest zbliżający się Dzień Matki (26 maja).

Jak wynika z internetowej sondy, 95 proc. kobiet obchodzi Dzień Matki. Natomiast spośród mężczyzn, 12 proc. nie będzie obchodzić w tym roku Dnia Matki.

Z GaduSondy wynika, że różnica wieku, liczebność rodziny oraz region, z którego pochodzą badani, nie ma żadnego wpływu na obchodzenie Dnia Matki.

Jak internauci będą obchodzić Dzień Matki?

Okazuje się, że wśród tych, którzy obchodzą to święto najpopularniejsze są życzenia (73 proc. wskazań). Natomiast 59 proc. zamierza dać prezent, a 47 proc. wręczyć kwiaty swoim mamom. 12 proc. badanych zamierza własnoręcznie coś przygotować. Co ciekawe, kartkę na tę okazję wyśle jedynie 8 proc.

Z sondy wynika też, że mężczyźni najczęściej ślą życzenia (79 proc.) i obdarowują kwiatami (55 proc.), natomiast kobiety częściej wolą wykonać coś własnoręcznie (17 proc.).

Życzenia zdalnie czy realnie?

W Dzień Matki badani internauci wciąż preferują osobiste spotkanie (aż 79 proc). Tylko 14 proc. zadzwoni z życzeniami, natomiast z poczty i innych elektronicznych form przesyłek skorzysta zaledwie 4 proc.

O GaduSonda

Badanie wśród internautów (użytkowników komunikatora Gadu-Gadu) przeprowadzono dzięki usłudze GaduSonda , która polega na szybkim zadaniu zestawu pytań wśród panelu internautów. W sondzie z okazji Dnia Matki wzięło udział 968 osób w wieku 15-75 lat. Sonda została przeprowadzona w dniach 20-21 maja.

GaduSonda: Czy internauci lubią Wielkanoc?

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl