Mobilny internet dla biznesu - co wybrać?

Mobilny internet z laptopem z limitem 0,5 GB jest droższy od takiej samej oferty z limitem 1 GB - wynika z zestawienia ofert mobilnego internetu z laptopem przeznaczonych dla firm, przygotowanego przez Verivox. Co ciekawe, przeznaczając na mobilny internet 150 zł miesięcznie możemy wybrać niemalże dowolną ofertę.

Raport przedstawiający analizę kosztów, jakie poniesie klient biznesowy wybierając ofertę mobilnego internetu z laptopem zaprezentował portal Verivox.pl . W zestawieniu wzięto pod uwagę oferty operatorów Era , Orange oraz Plus . Analitycy nie wzięli pod uwagę Play , gdyż czwarty operator nie posiada oferty z laptopem.

Pod uwagę brane były oferty na czas określony: 24 oraz 36 miesięcy. Autorzy raportu postawili sobie pytania: Jaki internet z laptopem mogę mieć za 100 zł miesięcznie, czy podpisanie umowy na dłuższy okres jest dla mnie opłacalne oraz jakie netbooki dostępne są w promocjach z internetem mobilnym? Wszelkie ceny przedstawione w tekście zawierają podatek VAT.

Okazuje się, że chcąc przeznaczyć na internet z laptopem 100 zł miesięcznie nie mamy dużego wyboru. Najtańszym rozwiązaniem jest zakup usługi Business Everywhere z laptopem na raty: z limitem 1 GB oraz laptopem Maxdata (Orange). Nieopłacalny jest zakup usługi z limitem 0,5 GB - za dwukrotnie większy limit transferu i ten sam laptop zapłacimy miesięcznie 6,63 zł mniej. W obu wypadkach warunkiem jest podpisanie umowy na 36 miesięcy.

Z ofert w cenie do 150 zł jest już większy wybór. Z umową na 3 lata z wszystkich dostępnych limitów stać nas na wszystkie z wyjątkiem 4 GB. Oferta z 3-krotnie wyższym limitem jest tańsza o 17,05 zł. Oprócz limitu, o decyzji może w tym wypadku zadecydować również wybór laptopa.

Era ma w ofercie "Blueconnect 129 z notebookiem hp" (limit 4 GB, w ofercie laptop HP 6720S z modemem Option iCON 225). Z kolei wybierając "Business Everywhere z laptopem na raty" możemy wybrać ofertę z 12 GB limitem danych oraz notebookiem Dell Inspiron 1525, HDD 250 GB.

Zestawienie najtańszych ofert internetu mobilnego z laptopem, źródło: Verivox.plDecydując się na krótszą, dwuletnią umowę możemy nabyć mobilny internet z limitem od 0,5 GB do 3 GB oraz limitem 8 GB. Co ciekawe, za 16-krotnie wyższy limit dopłacimy tylko 1,68 zł (dot. limitów 0,5 GB i 8 GB). W ofercie "Business Everywhere z laptopem na raty" (limit 0,5 GB) zakupimy laptopa Maxdata ECO 4510 IW z modemem Merlin XU870, natomiast sieć Plus (limit 8 GB) ma w ofercie netbooka Samsung NC10. To ostatnie rozwiązanie może się sprawdzić wśród osób, które często są w podróży.

W tabeli obok prezentujemy zestawienie najtańszych ofert internetu mobilnego z laptopem dla danego limitu oraz okresu umowy. Więcej informacji w raporcie Verivox (PDF).

Więcej na ten temat >>