AutoMapa ostrzeże o przejazdach kolejowych

Kierowcy podróżujący z AutoMapą ostrzegani będą o wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych zlokalizowanych na terenie Polski. Dojeżdżając do przejazdu kolejowego, kierowca otrzyma zarówno komunikat dźwiękowy, jak i wizualny.

"Wypadki na przejazdach kolejowych są wyjątkowo tragiczne w skutkach. Kierowcy w zderzeniu z pędzącym pociągiem nie mają praktycznie żadnych szans na przeżycie " - powiedział Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy.

 

Dzięki współpracy AutoMapy z Polskimi Liniami Kolejowymi polscy kierowcy mają otrzymać dokładną i aktualną bazę przejazdów kolejowych w Polsce. Dane o przejazdach udostępnione zostaną za darmo wszystkim legalnym użytkownikom AutoMapy w najbliższej, przedwakacyjnej aktualizacji programu.

 

Inicjatywa jest elementem kampanii "Bezpieczny przejazd" mającej poprawić bezpieczeństwo kierowców. Wydaje się, że wprowadzenie ostrzeżeń o przejazdach kolejowo-drogowych to bardzo rozsądne posunięcie. W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów, na których średnio co roku dochodzi do 250 wypadków.

 

Więcej o nawigacjach w Dzienniku Internautów

 

Więcej na ten temat >>