Extend Firefox - kolejna odsłona konkursu

Konkurs Extend Firefox to wyzwanie dla programistów, którzy chcą stworzyć najlepsze dodatki do przeglądarki Mozilli, kompatybilne z nadchodzącą wersją Firefox 3.5.

Na zeszłoroczną edycję konkursu napłynęło ponad 100 prac, z których wiele stanowiło najciekawsze i najbardziej innowacyjne propozycje dodatków w historii Firefoksa . Ponieważ Firefox 3.5 wyposażony został w wiele nowych funkcji, tegoroczne wydanie konkursu zapowiada się ciekawie.

 

Uczestnicy konkursu skorzystać mogą z przygotowanych przez Mozillę materiałów i pełnej dokumentacji. Czekają na nich nagrody. Oprócz laptopów MacBook Pro są to narzędzia programistyczne, oprogramowanie i książki.

 

Wszystkie zgłoszenia oceniane będą przez jury złożone z ekspertów. Nagroda główna oraz wyróżnienia przyznane zostaną dodatkom, które wykorzystują nowe funkcje wprowadzone w Firefoksie 3.5 i charakteryzują się łatwością obsługi, innowacyjnością i wykorzystaniem otwartych standardów. Ponadto w obecnej edycji dodano dwie nowe kategorie: dla najlepszego dodatku do zakupów oraz najlepszego dodatku do gier i rozrywki.

 

Mozilla kieruje też specjalne podziękowania do sponsorów - Manning Publications, InformIT, MacroMates, Sofa i ExpanDrive - za wspaniałe nagrody oraz pomoc w promocji konkursu.

 

Zgłoszenia do konkurs "Extend Firefox 3.5" przyjmowane są do 2 października 2009 roku. Oficjalny regulamin oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie konkursu Extend Firefox.

 

Więcej na ten temat >>