"Jedno okienko" w praktyce - ZUS zaprasza na szkolenia

25 czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w całym kraju, w siedzibach wszystkich oddziałów ZUS, otwarte szkolenie dla przyszłych przedsiębiorców z zakresu rejestracji działalności gospodarczej w tzw. "jednym okienku".

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wprowadziła w życie możliwość rejestrowania firm wyłącznie w urzędzie gminy. Poprzez ograniczenie liczby składanych wniosków i zmniejszenie liczby odwiedzanych przy tym instytucji nowe przepisy miały skrócić i ułatwić procedurę zakładania działalności gospodarczej.

 

Według ZUS wiele osób ma jednak kłopot z poprawnym wypełnieniem dokumentów, a wyjaśnianie błędów niepotrzebnie wydłuża procedurę. Stąd pomysł na ogólnopolskie szkolenie przyszłych przedsiębiorców.

 

Podczas otwartego szkolenia, które odbędzie się 25 czerwca w siedzibach wszystkich oddziałów ZUS eksperci Zakładu, a także specjaliści z urzędów gmin i urzędów skarbowych wyjaśnią wszystkie wątpliwości dotyczące zakładania firm oraz ich zawieszania/odwieszania, jak również zasad rozliczania i dokumentowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały informacyjne, będą mogli również indywidualnie skonsultować się ze specjalistami.

 

Jak podaje ZUS, wszyscy, którzy wezmą udział w szkoleniu otrzymają hasło, upoważniające do bezpłatnego korzystania przez dwa tygodnie z serwisu internetowego Gazety Prawnej.

 

Szkolenia odbędą się w siedzibach oddziałów i inspektoratów ZUS. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są telefonicznie. Lista z numerami telefonów, pod którymi można zgłaszać swój udział, znajduje się na stronie ZUS w dokumencie pdf .

 

Więcej na ten temat >>