Konkurs Opera Software i Technologii

Razem z producentem przeglądarki WWW Opera rozdajemy nagrody - do wygrania konsola Nintendo Wii, odtwarzacz iPod nano i gadżety Opery. Wystarczy tylko trochę kreatywności...

1 lipca rusza konkurs, który organizujemy razem z Opera Software - producentem przeglądarki Opera . Opera to chyba najbardziej uniwersalna spośród przeglądarek WWW. Jest dostępna w wersjach na wszystkie, liczące się systemy operacyjne - Windows, MacOS i Linuksa. Pojawia się również w urządzeniach, które nie są komputerami. Opera Mini może być instalowana w pamięci telefonów komórkowych - nawet tych bardzo prostych. Z Opery można korzystać również na... konsoli Nintendo Wii. I właśnie taką konsolę mamy do oddania.

Co zrobić, żeby ją dostać?

 

Po pierwsze, pobrać najnowszą wersję beta Opery 10 .

 

Po drugie, przyjrzeć się funkcji Speed Dial . To mechanizm, dzięki któremu w łatwy sposób możemy przygotować spersonalizowaną stronę startową, na której znajdą się odnośniki do naszych ulubionych witryn internetowych. Nie chodzi jednak o zwykła listę linków, ale o elegancki ekran wypełniony miniaturkami stron. Dodatkowo, w najnowszej, dziesiątej wersji Opery zyskujemy możliwość ustawienia własnego tła.

Trzecia część zadania polega na przygotowaniu swojej, autorskiej wersji Speed Dial. Zależy nam na Waszej kreatywności. Stwórzcie coś, co wygląda ciekawie, oryginalnie, zaskakująco, albo po prostu... ładnie. A potem złapcie ekran (można zrobić to np. darmowym programem Screenshot Captor ) i wyślijcie na adres technokonkurs@gazeta.pl.

Uwaga! Email musi być zatytułowany "Konkurs Opera".

Autor najciekawszej pracy dostanie konsolę Nintendo Wii. Nagrodą za drugie miejsce jest iPod nano. Mamy też do rozdania kilkanaście koszulek Opery - to nagrody pocieszenia, które otrzymają twórcy prac wyróżnionych.

Konkurs trwa do 15 lipca 2009. Zwycięzców wyłoni redakcja działu Technologie portalu Gazeta.pl.