PARP: Jakich szkoleń chcą e-przedsiębiorcy

Pozyskiwanie środków finansowych na prowadzenie e-biznesu oraz przygotowywanie biznes planu to tematy szkoleń, w których najchętniej wzięliby udział e-przedsiębiorcy wynika z ankiety przeprowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Agencja zapytała przedsiębiorców z jakich bezpłatnych szkoleń dotyczących e-biznesu chcieliby skorzystać. - Na stronie www.web.gov.pl zamieściliśmy ankietę i poprosiliśmy przedsiębiorców o jej wypełnienie. Dzięki temu poznaliśmy ich oczekiwania, co pomoże nam stworzyć system szkoleń, które jeszcze lepiej będą odpowiadały realnym potrzebom e-przedsiębiorców - podkreśla Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Zdaniem PARP o tym, że przedsiębiorcy chcą się szkolić świadczą liczby: 98% pytanych potwierdziło, że jest zainteresowana darmowymi szkoleniami z zakresu prowadzenia e-biznesu.

 

Wśród najbardziej pożądanych tematów najwięcej, prawie 70% ankietowanych, wyraziło chęć udziału ?w szkoleniu z pozyskiwania środków finansowych na prowadzenie działalności w sferze ?e-biznesu oraz z przygotowywania biznes planu dla projektu e-biznesowego.

 

Ponad 66% respondentów, którzy wybrali powyższe szkolenia wyraziło również chęć odbycia ich ?w formie e-learningu . Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszyć się będą spotkania ?z krytycznych czynników sukcesu w e-handlu (67%), sposobów funkcjonowania na e-rynku oraz z prawnych aspektów handlu elektronicznego (po 65%).

 

Na kolejnym miejscu najbardziej pożądanych szkoleń znalazły się tematy z zakresu poszukiwania inwestorów i zawierania ?z nimi umów oraz z prowadzenia marketingu internetowego, promocji i PR - chęć uczestnictwa w obu szkoleniach wyraziło 63% przedsiębiorców.

 

Przedsiębiorcy mieli także możliwość zaproponowania własnych tematów szkoleń, w których chcieliby uczestniczyć. Wśród sugerowanych tematów wymieniano m.in. organizację szkoleń dot. bezpieczeństwa prowadzenia e-biznesu, ochrony danych osobowych oraz praw autorskich.

 

Ankieta składa się z 31 pytań wielokrotnego wyboru oraz 5 pytań otwartych. W ankiecie wzięło udział 220 osób w okresie od 5 marca do 24 czerwca 2009 r. Nadal można wziąć udział w badaniu. Ankieta dostępna jest na stronie

 

www.web.gov.pl/sondaze

 

Więcej na ten temat >>