Wirtualny Spacer po ulicach Szczecina

Wirtualny Spacer to aplikacja umożliwiająca odbycie internetowej wycieczki po atrakcyjnych miejscach Szczecina. Prezentacji towarzyszą efekty świetlne i dźwiękowe.

Szczecin po raz kolejny stara się przyciągnąć turystów. Do tej pory miasto można było oglądać z kamer internetowych umieszczonych na szczycie bazyliki pw. św. Jakuba. Teraz, dzięki udostępnionej na stronie Szczecin.eu aplikacji, będzie można odbyć internetową wycieczkę po Szczecinie.

 

Aplikacja, o nazwie Wirtualny Spacer składa się z 25 panoramicznych zdjęć pokazujących wybrane punkty Szczecina.

 

W prezentacji zostały pokazane najpiękniejsze - zdaniem jej twórcy - i charakterystyczne miejsca stolicy Pomorza Zachodniego, m.in. Wały Chrobrego, Jasne Błonia oraz Różanka, dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich czy jezioro Szmaragdowe.

 

Aplikacja, wykonana w technologii Flash, dostępna jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

 

Zdjęcia w niej wykorzystywane zostały wykonane w wysokiej rozdzielczości przy zastosowaniu techniki HDR. Aplikacja zintegrowana została z modułem Google Maps. Dodatkową atrakcją mają być ciekawe efekty świetlne oraz ścieżki dźwiękowe towarzyszące podczas spaceru.

 

Więcej na ten temat >>