Kalkulator zaplanuje proces wirtualizacji

Firma APC udostępniła online bezpłatny kalkulator, który ma pomóc w planowaniu procesu wirtualizacji oraz optymalizacji zużycia energii serwerów.

APC stworzyło bezpłatne narzędzie online, służące podejmowaniu decyzji dotyczących fizycznych wymagań wobec sprzętu związanych z wirtualizacją . Kalkulator dostępny jest na firmowym portalu Data Centre Efficiency .

 

Kalkulator może być używany na etapie wczesnego planowania i podejmowania decyzji. Umożliwia on eksperymentowanie z różnymi scenariuszami i opcjami. Zgodnie z unijną rekomendacją Code of Conduct for Data Centres Efficiency, kalkulator firmy APC szacuje zarówno wymagania dotyczące obszaru IT, jak i fizycznej infrastruktury.

 

- Virtualization Energy Cost Calculator to łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala użytkownikowi wprowadzać i zmieniać dane, takie jak liczba serwerów, poziom zagospodarowania miejsca w szafach rackowych, sposób zaprojektowania systemu czy zużycie energii, określając ich koszty przed i po wirtualizacji. Kalkulator APC został stworzony, aby umożliwić menedżerom IT i administratorom centrów danych łatwą ocenę wpływu wirtualizacji na zużycie energii i miejsca w pomieszczeniach serwerowych - tłumaczy Katarzyna Kosińska , Kierownik Marketingu APC na Europę Centralną.

 

Kalkulator Data Centre Efficiency

 

Więcej na ten temat >>