1000 doładowań akumulatora HP Long Life Battery

Co najmniej przez 3 lata nie straci żywotności najnowszy akumulator HP Long Life Battery - zapewnia producent w komunikacie prasowym. Co więcej, HP udziela na wspomniany akumulator trzyletnią ograniczoną gwarancję.

HP Long Life Battery to nowy produkt Hewlett-Packard przeznaczony do biznesowych notebooków wspomnianego producenta.

 

Typowe akumulatory do laptopów zaczynają tracić żywotność po 300 ładowaniach. Akumulator HP Long Life Battery jest oparty na technologii ogniw do akumulatorów litowych Sonata opracowanej przez firmę Boston-Power i jego żywotność ma kończyć się po 1000 ładowaniach. Ponadto akumulator ten można naładować do 90% jego pojemności w 90 minut - informuje HP.

 

Klienci HP posiadający zgodne operacyjnie notebooki (HP EliteBook 6930p oraz HP Compaq 6730b, 6530b i 6735b) mogą kupić akumulatory wykonane w technologii Sonata i zastąpić nimi akumulatory używane dotychczas lub wykorzystywać je jako akumulatory zapasowe. Dostaną na nie trzyletnią ograniczoną gwarancję od HP.

 

Akumulator HP Long Life Battery pojawi się w ofercie akcesoriów w regionie EMEA od 1 września 2009 r., a sugerowana cena detaliczna jego najtańszej wersji wynosi 139 EUR.

 

Więcej na ten temat >>