Empik rozdaje koperty na kartridże

Sieć Empik rozpoczęła rozdawanie specjalnych kopert, dzięki którym - w ramach akcji "Oddając, pomagasz dzieciom" - można oddać kartridż atramentowy do drukarki i pomóc dzieciom z najbiedniejszych rejonów świata.

"Oddając pomagasz dzieciom" to ogólnopolski program zbiórki pustych kartridży. Każdy oddany w ramach programu zużyty kartridż do drukarki pomaga finansować działania UNICEF w krajach rozwijających się. Zbiórka prowadzona jest w ponad 500 miejscach, m.in. w firmach, instytucjach, księgarniach i sklepach ze sprzętem elektronicznym. Teraz partnerem programu został EMPIK.

 

Koperta Unicef Przy kasach we wszystkich oddziałach salonu Empik dostępne są specjalne koperty na niepotrzebne wkłady atramentowe do drukarek. W sumie do dyspozycji klientów tej sieci jest 70 tysięcy kopert z logo UNICEF. Wystarczy włożyć do środka jednej z nich pusty kartridż, zakleić i wrzucić do skrzynki. Za taką przesyłkę nic nie zapłacimy .

 

Pieniądze uzyskane ze zbiórki kartridży zasilają konto UNICEF i wspierają programy pomocy prowadzone przez tą organizację. - Z każdego oddanego w ramach akcji kartridża jedną złotówkę przekazujemy na działalność statutową UNICEF - mówi Marcin Adamski , prezes Eco Service, współorganizator akcji.

 

W praktyce powyższa suma pozwala zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójce dzieci podarować wyprawki szkolne lub kupić 33 tabletki, które posłużą do odkażenia 165 litrów wody. - Poza pierwszoplanowym celem pomocy Trzeciemu Światu, naszym zadaniem jest budzenie świadomości ekologicznej Polaków, edukowanie i wyrabianie pewnych postaw i nawyków - tłumaczy Marcin Adamski .

 

Wszystkie pozyskane dzięki zbiórce kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji - zapewniają organizatorzy akcji.

 

Więcej na ten temat >>