Systemy monitoringu IP od D-Linka

Firma D-Link zamierza zwiększyć obszar swoich działań o rynek monitoringu IP. W sprzedaży pojawił się już pierwszy zestaw kamer oraz serwery wideo. Oferta przeznaczona jest dla rynku MSP, szkół, administracji publicznej i innych instytucji planujących wdrożenie systemów wspierających zarządzanie bezpieczeństwem.

Monitoring IP to rozwijający się od lat 90-tych system powstały w oparciu o transmisję danych w sieci Ethernet. Stosowane w monitoringu IP kamery cyfrowe wykorzystują protokół internetowy IP do przekazywania obrazów i sygnałów kontrolnych. Zespół kamer połączony z serwerem NVR tworzy zintegrowany system monitoringowy.

 

Specjaliści z D-Link przewidują, że w roku 2011 monitoring oparty na protokole IP będzie bardziej popularny niż systemy analogowe.

 

Przewaga monitoringu IP nad tradycyjnymi rozwiązaniami CCTV polega przede wszystkim na cyfryzacji całego procesu rejestracji, zapisu, przetwarzania i przechowywania danych. Systemy IP oferują zaawansowane funkcje wyszukiwania materiałów wideo, trwały i odporny na uszkodzenia obraz, większą pojemność pamięci, możliwości kompresji oraz zdolność równoczesnego nagrywania i odtwarzania danych.

 

Firma D-Link zamierza odgrywać jedną z głównych ról na rynku monitoringu IP. W związku z powyższym wypuściła pierwsze modele kamer sieciowych : DCS-3110, DCS-6110, DCS-3415 oraz sieciowe nagrywarki wideo (NVR): DNS-726-4, DNS-722-4.

 

Jeszcze w tym roku D-Link planuje wprowadzić na rynek kolejne modele urządzeń monitoringowych, m.in. szybkie, kopułkowe kamery obrotowe oraz kamery umożliwiające rejestrację obrazu w całkowitej ciemności.

 

Więcej na ten temat >>