Komunikator Grono zastąpi system dymków

Wszyscy użytkownicy portalu społecznościowego Grono.net mogą już korzystać z wbudowanego komunikatora. Docelowo funkcja ta zastąpić ma system shoutów prywatnych (dymków), działających obecnie na portalu.

Komunikator Grono.net został udostępniony wybranej części Gronowiczów pod koniec lipca br. Od wczoraj, 27 sierpnia mogą z niego korzystać już wszyscy użytkownicy tego serwisu społecznościowego. W ciągu pierwszych 20 godzin od momentu uruchomienia funkcji userzy przesłali za jej pośrednictwem 154 tysiące wiadomości - poinformowali przedstawiciele Grono.net

 

Funkcja ta pozwala prowadzić rozmowy na Gronie bezpośrednio przez serwis i w przyszłości zastąpić stosowany obecnie system shoutów (dymków), czyli niewielkich wiadomości tekstowych, wyświetlających się podczas przeglądania Grona. Komunikator umieszczono w lewym dolnym rogu strony. Na pasku mogą wyświetlać się okna konwersacyjne z kolejnymi osobami.

 

Użytkownicy Grono.net mogą ustawić 3 różne statusy: widoczny - użytkownik widzi swoich znajomych i sam jest dla nich widoczny, ukryty - użytkownik jest niewidoczny dla znajomych, ale ich widzi, oraz wyłączony.

 

- W ramach prowadzenia komunikatora planujemy uruchomienie na Gronie kolejnych funkcji. Będą to powiadomienia, które zastąpić mają dymki prywatne i publiczne. Obecnie testowane są przez naszych Beta Testerów. Chcemy także umożliwić Gronowiczom prowadzenie rozmowy z dowolnie wybranym użytkownikiem serwisu, nie tylko ze znajomymi - informuje Wojtek Sobczuk , współtwórca Grono.net.

 

Więcej na ten temat >>