91 zarzutów za oszustwa na aukcjach internetowych

32-latek oferował do sprzedaży urządzenia elektroniczne, a po otrzymaniu zapłaty, nie przesyłał ich do osób, które wygrały aukcje. W ten sposób oszukał 90 osób. Usłyszał już 91 zarzutów oszustwa na aukcjach internetowych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze policji w Szczecinie od dawna prowadzili czynności w sprawie szeregu oszustw dotyczących sprzedaży telefonów komórkowych, dokonanych na portalach internetowych. Pieniądze z wygranych aukcji trafiały na różne konta, zaś oszustwa dokonywane były z różnych komputerów i różnych miejsc. Ostatecznie policjanci ustalili mieszkańca Szczecina, który był powiązany ze wszystkimi zdarzeniami.

 

W mieszkaniu 32-latka zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz kilkadziesiąt kart bankowych do różnych kont internetowych, 4 dowody osobiste, 3 prawa jazdy oraz 2 książeczki wojskowe. Ponadto policjanci zabezpieczyli mienie warte prawie 35 tys. zł na poczet przyszłych kar.

 

Mężczyzna swój nielegalny proceder prowadził od 2005 roku . Oferował on przez sieć różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, za które po wygranej aukcji pobierał opłaty, a następnie zamówionego towaru nie wysyłał.

 

Jak ustaliła policja mężczyzna ten miał kilkadziesiąt kont na internetowych aukcjach, ponadto miał kilkanaście kont bankowych oraz kilkanaście numerów telefonów. Wszystkie konta założone były na fałszywe dane lub dane pochodzące z dokumentów, które były zagubione bądź skradzione.

 

Ofiarą oszusta padło ponad 90 osób, także obywateli Niemiec. 32-latek usłyszał 91 zarzutów, 81 z nich dotyczyło oszustw na aukcjach internetowych a pozostałe to posługiwanie się dokumentem innej osoby. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Więcej na ten temat >>