Codzienność w Afganistanie na blogu reportera Interii

Obserwacja życia codziennego mieszkańców Afganistanu, to główny cel dla jakiego reporter portalu Interia.pl wybrał się do kraju pogrążonego w konflikcie. Relacje z pobytu będą umieszczane na blogu.

Marcin Ogdowski, dziennikarz Interii przebywa od kilku dni w Afganistanie jako korespondent portalu. Podczas kilkutygodniowego pobytu reporter będzie bacznie obserwował afgańską codzienność, zarówno życie żołnierzy w bazach wojskowych, jak i miejscowej ludności.

 

Ogdowski chce pokazać autentyczny obraz kraju pogrążonego od lat w wojnie domowej. Głównym tematem jego relacji jest życie w bazie wojskowej, wśród żołnierzy przebywających na misji, a także obserwowanego pośród mieszkańców Afganistanu, zmagających się z brzemieniem konfliktu.

 

- Tym, co w wojnie interesuje mnie najbardziej, nie są techniczne aspekty militarnych operacji. W wojnie - tu trzeba nazwać rzecz po imieniu - pociąga mnie jej codzienność. Żołnierze nie tylko biorą udział w akcjach - częściej na nie czekają, korzystając z wątpliwych uroków przyfrontowej bazy. A cywile nie zakopują się pod ziemię z intencją, by wygrzebać się po wszystkim. Próbują jakoś żyć. I o tym będę starał się pisać na moim blogu - zapewnia Ogdowski.

 

Dziennikarz kilkakrotnie przebywał na podobnych wyprawach, w krajach ogarniętych konfliktami, zarówno w Afganistanie, jak i w Iraku. Przed wyjazdem odbył wymagane w takich przypadkach przeszkolenie wojskowe.

 

Relacje z pobytu będzie można śledzić na prowadzonym przez dziennikarza blogu Zafganistanu.pl .

 

Więcej na ten temat >>