Sieć światłowodowa dla Zabrza

Sieć światłowodową oraz urządzenia teletransmisyjne pod system monitoringu miejskiego w Zabrzu przygotowała firma 3S Śląskie Sieci Światłowodowe. Dzięki temu jakość wytworzonego przez kamery obrazu nie musi być w żaden sposób ograniczona.

- Sieć ma strukturę otwartą, więc w przyszłości będzie można system w Zabrzu rozwijać o nowe lokalizacje kamer - bez względu na odległość kamer od centrum monitoringu - tłumaczy Jacek Biegała, specjalista z 3S odpowiadający za współpracę przy projekcie.

 

Światłowody dają techniczną możliwość przesyłania wielu obrazów z kamer na znaczne odległości. Dzięki temu kamery wykorzystują swój cały potencjał i mogą być ustawione na najwyższe możliwe parametry.

 

Zanim firma 3S Śląskie Sieci Światłowodowe przystąpiła do współpracy z magistratem zabrzańskim, uruchomiła pilotażowy monitoring w Bytomiu i Katowicach oparty w całości na jej sieci.

 

Obecnie 3S dysponuje siecią linii światłowodowych o długości 700 kilometrów, która pokrywa obszar 2000 km2 zamieszkany przez ponad 3 miliony mieszkańców aglomeracji śląskiej.

 

Więcej na ten temat >>